Sú notebooky Acer dobrou voľbou?

Vyberáte si nový pracovný nástroj a vyžadujete od neho dostatočný výkon, inovatívne funkcie a spoľahlivosť? Pokiaľ ide o pomer ceny a úžitkových vlastností, na špici sa už niekoľko rokov držia notebooky značky Acer. Ale ako je to s onou spoľahlivosťou? Nie sú produkty tejto značky až príliš lacné na to, aby mohli byť zároveň kvalitné?

Značka Acer budí emócie. Prvá skupina jej nemôže prísť na meno, druhá na ňu nedá dopustiť. To všetko vďaka tomu, ako sa výrobca prezentuje. Notebooky sú na tom po hardvérovej stránke lepšie ako cenovo porovnateľná konkurencia, a navyše sa vyznačujú vydareným dizajnom. Inými slovami sa javí ako „podozrivo“ výhodná kúpa.

Ako je to s poruchovosťou?

Z hľadiska poruchovosti sú na tom notebooky Acer pomerne dobre. Nepatrí síce k najspoľahlivejším, ale rozhodne na tom nie sú najhoršie. V testoch spoľahlivosti sa drží okolo priemeru. Dobrá správa je, že opravy notebookov Acer patria k tým lacnejším.

Náhradné diely na notebooky Acer sú cenovo dostupné av prípade vhodne zvolenej opravovne vás nevyjde na moc ani práca servisného technika.

Vyplatí sa oprava staršieho Aceru?

Máte doma starší notebook Acer, s ktorým sa ešte nechcete rozlúčiť? Nemusíte, pretože si ho môžete nechať lacno opraviť. Predpokladom je, že sa obrátite na neznačkový Acer servis, ktorý vykoná výmenu chybného komponentu a nie celej základovej dosky, čo je bežná prax autorizovaných opravovní.

Oprava notebooku v neautorizovanom servise sa väčšine zákazníkov oplatí. Dokladajú to štatistiky pobočiek servisného centra ABAX, podľa ktorých sa po cenovej kalkulácii rozhodne pre opravu 8 z 10 ľudí. Miera reklamácií je veľmi nízka, dokonca menej ako 10%.

Tak mali by ste si notebook Acer zaobstarať?

Naša odpoveď na otázku, či sú notebooky Acer dobrou voľbou, znie „áno“. A to pre každého, kto potrebuje dostatočne výkonný pracovný nástroj, ale nechce, alebo si nemôže dovoliť investovať príliš vysokú čiastku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *