Prečo používať internetové vyhľadávače?

Pohybovať sa na internete, a pritom nepoužívať žiadny z vyhľadávačov, je dnes prakticky nemožné. S ich pomocou sa totiž dajú nájsť aj webové stránky, na ktorých názov by používateľ pravdepodobne nikdy neprišiel.

Internet

Internet je celosvetová sieť, ku ktorej má dnes šancu pripojiť sa snáď každý nielen u nás, ale vo všeobecnosti na svete. Nejedná sa však o nič abstraktné. Viacmenej ide o sústavu mnohých miliónov počítačov, ktoré sú spojené do jednej jedinej siete.

Niektoré počítače predstavujú iba užívateľov, iné fungujú aj ako internetové stránky, ktoré je možné navštíviť. Vzhľadom na to, že si môže vytvoriť svoj web prakticky každý, k dnešnému dňu existuje skutočne obrovské množstvo stránok.

A každá z nich sa musí líšiť buď názvom, alebo aspoň koncovkou. Aby takéto weby mohol používateľ navštíviť, musí zadať ich názov správne, čo môže byť niekedy problém, pretože ich meno nemusíme poznať. S pomocou vhodného vyhľadávača sa k nemu však dá dopídiť.

Online katalóg

Aj vyhľadávače majú v rámci internetu svoju nezastupiteľnú funkciu. A tou je zhromažďovať a triediť obsah celosvetovej siete a následne ho dávať používateľom k dispozícii. Jedná sa viacmenej o databázu stránok, ktoré je možné bežne navštíviť.

Vzhľadom k obrovskému počtu webov používajú vyhľadávače typu Google alebo Zoznam kľúčové slová, prípadne frázy, na základe ktorých je možné nájsť to, čo používateľ potrebuje. Nikto sa teda nemusí predierať obrovským zoznamom, ale intuitívne si nájde odkazy na stránky, ktoré zodpovedajú zadaným parametrom.

Umenie vyhľadávať

Aj keď vyhľadávače od svojho vzniku prešli skutočne veľkým vývojom, stále je niekedy celkom zložité ich používať. Niekedy to nie je potrebné, napríklad keď chce používateľ nájsť kontaktné číslo do svojej obľúbenej reštaurácie, stačí napísať názov podniku.

Často však treba použiť frázy a ich jemné pozmenenie môže mať na kvalitu vyhľadávania zásadný vplyv. Je tak nevyhnutné nad zvolenými kľúčovými slovami, respektíve frázami aspoň trochu premýšľať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *