Ako osviežiť obývačku, keď máte obmedzený rozpočet

Chcete trocha aktualizovať svoj životný priestor? Vyhradili ste si na to 100 eur alebo 1500 eur? Máme tipy pre rôzne finančné úrovne tak, aby vaša obývačka naozaj ožila. Cítiť sviežo a útulne sa naozaj môžete aj za málo peňazí.

Pri rekonštrukciách obývačiek ide väčšinou o premyslené rozloženie vašich financií. A väčšinou je ťažké zhodnotiť, čo potrebujete viac a čo vás viac poteší. Bude to nový koberec alebo nová pohovka? Či by ste radšej celú izbu premaľovali, alebo kúpili domáce kino? Máme tipy pre drobné i veľké zmeny vo vašej obývačke.

Ak je váš rozpočet 100 eur 

100 eur síce nie je veľa, ale na malú maľovku alebo drobné dekorácie viac nepotrebujete. Preusporiadajte nábytok, vymaľujte jednu stenu (alebo všetky), odstráňte neporiadok. Hneď bude obývačka pôsobiť iným dojmom, možno aj priestrannejšie. 

Navyše doladenie usporiadania nábytku je zadarmo. Ak máte sedaciu súpravu pritlačenú k stene, potiahnite ju smerom k stredu miestnosti, ak to priestor umožňuje. Pokiaľ ste sa dostali do situácie, že potrebujete aj novú sedačku či gauč, hľadajte na Biano. Prehľadné filtrovanie vám umožní skúmať ponuku na slovenskom trhu presne podľa vašich požiadaviek a cenových možností.

Čo môžete zmeniť za 200 eur?

Dôkladné tepovanie kobercov, sedačky, maľovka, nové monstery či dekorácie na stenu. Sú to najmä drobnosti, čo priestoru dodáva život a atmosféru. Začnite kúpou obrazu, alebo iného druhu umenia, izbových rastlín a nechajte si celú obývačku vyluxovať a vytepovať profesionálnou firmou.

Pexels Daria Shevtsova 892618

Za 500 eur sa môžete vyblázniť

Čo bude ďalej? Po upratovaní, maľovaní a nových rastlinách a umení je čas na kúpu kvalitných textílií do obývačky. Doprajte si vlnené deky alebo plédy a takisto nezabudnite ani na dekoračné vankúše, o ktoré si opriete svoj ubolený chrbát po celom dni. Cez kreslo prehoďte prehoz. Do tohto rozpočtu sa možno zmestia aj štýlové závesy, ktoré obývačku vedia zmeniť.

Máte až 650 eur na oživenie obývačky?

Po všetkých tipoch vyššie nasleduje ladenie osvetlenia. Práve dobré svetlo vytvára v domácnosti tú správnu atmosféru. Na stropnú lampu môžete nainštalovať automatické stmievanie. Táto zmena je pomerne jednoduchá a lacná. Vašu náladu a pocity však dokáže ovplyvniť vo veľkej miere. 

Ak v obývačke nemáte dostatok svetla, nehľadajte silnejšie žiarovky, ktoré vás budú oslepovať. Namiesto toho pridajte ďalší zdroj svetla, napr. stojacu lampu, malú lampičku na stolík alebo led pásiky.

1000 eur na luxusnú obývačku

Máte za sebou maľovanie, obývaciu izbu oživili rastliny a umenie, zútulnil ju textil a pocit domov a tepla vyčarovalo svetlo. Možno je čas na nové čalúnenie sedacej súpravy, ak je konštrukcia v poriadku a vy ešte nechcete kupovať novú. Nové čalúnenie alebo poťah pozmenia celú obývačku vďaka tomu, že máte na výber množstvo farieb, materiálov a vzorov.

Ak je váš rozpočet 1 500 eur 

Už vám chýba iba kvalitný nový koberec. Príliš malý koberec v obývacej izbe je jednou z najbežnejších chýb pri zariaďovaní tejto miestnosti. Vďaka veľkému kobercu izba vyzerá útulnejšie a vy sa budete cítiť príjemnejšie a teplejšie. Ak máte svoj malý koberec, ktorého sa nechcete vzdať, zvážte, či pod neho položíte väčší koberec z prírodných vlákien.

Tak a sme na konci. Aspoň vidíte, že zmeniť obývačku alebo akúkoľvek inú izbu môžete naozaj aj za pár desiatok eur.

Related Stories

Check out our Featured Products

Panasonic RF-3500E9-K

45.00 EUR
Shop

ETA 3109 90010 biely

38.90 EUR
Shop

Ezidri FD 500 Snackmaker biela

155.00 EUR
Shop

ETA Electronic 0762 90000 biela

37.90 EUR
Shop

Braun SatinHair 5 AS530 čierna

48.90 EUR
Shop

Bosch MUM4655 EU biely/Kov/Plast

102.00 EUR
Shop
shopping-bag